Sprzedam: Dom

Sprzedam

900 000 zł, 206,8 m2, Pszczyna - Os. Stara Wieś

Oferujemy do sprzedaży dom jednorodzinny, wolnostojący, położony w Pszczynie w dzielnicy Stara Wieś o bardzo wysokim standardzie i szczególnie starannie wykonanych robotach wykończeniowych, łatwy do zaaranżowania.


Rok budowy – 2013. Rok odbioru – 2022 z zezwoleniem przekształcenia atrium w ogród zimowy. Na usługi nieuciążliwe można przeznaczyć do 113,5 m2 powierzchni zabudowy (p. z.).

Budynek zaprojektowano indywidualnie jako energooszczędny i spełniający nowe wymogi socjalno – sanitarne. Przez to nadaje się dla osób na wózkach inwalidzkich lub na gabinety lekarskie - budynek projektował i dokonał nadzoru architektonicznego architekt specjalizujący się w budynkach dla służby zdrowia.

Otoczenie działki: to budownictwo jednorodzinne o bardzo wysokim standardzie.

Dom: parterowy w kształcie U okalającym intymne atrium z ogrodem japońskim. Dwa równoległe skrzydła rozdzielają akustycznie trakt dzienny i nocny. Oba mają po h = 2,70m i 81 m2 p. z.
Są spięte traktem poprzecznym o h= 2,55m i 99 m2 p. z. a tam: garaż z umywalką, łazienka, hall z wnęką na sprzęt i miejscem na szafy lub bibliotekę, spiżarka, kotłownia/pralnia/warsztacik i wiatrołap.


Dodatkowo mamy do dyspozycji osobny apartament/biuro z zamurowanymi drzwiami do hallu a w nim: wiatrołap, kuchnia, pokój i łazienka. Umeblowania nie ujęto w cenie.


Trakt dzienny: bez ścian działowych: 52,32m2 do dowolnego wykorzystania (np. kuchnia: 9,65m2; jadalnia: 12,97m2; pokój dzienny: 29,70m2) i korytarzyk. Dla dodatkowej separacji można zamknąć korytarzyk drzwiami.
Trakt nocny: ma 3 sypialnie, łazienkę oraz korytarz - tu również dla dodatkowej separacji można zamknąć korytarz drzwiami.

Nasłonecznienie: kształt domu i rozmieszczenie okien dają bardzo jasne pomieszczenia oraz długo i dużo słońca bez upału w środku.

Atrium to: relaks, intymności, piękne popołudniowe i zachodnie słońce, nastrojowe oświetlenie a w lecie miejsce na śniadania, grillowanie (jest gniazdko el.) i biesiady.

Tarasy: dwa ekologiczne tarasy żwirowe, jeden od strony południowo - zachodniej łączy wnętrze domu z ogrodem i drugi schowany w atrium z ogrodem japońskim łączy trakty nocny z dziennym idealny np. jako jadalnia w lecie.

Garaż: z bramą na pilot jedno stanowiskowy w bryle domu wyposażony w umywalkę i siłę z wygodnym przejściem przez spiżarkę do kuchni.

Poniższe odsyłacze do zdjęć z komentarzami pokazują dlaczego tak i jak dom zaprojektowano by dobrze służył mieszkańcom i jakie daje możliwości.

Wnętrza patrz pod: https://www.icloud.com/sharedalbum/pl-pl/#B16GY8gBYG4WxJd

Widoki patrz pod: https://www.icloud.com/sharedalbum/pl-pl/#B165nhQSTl9uTQ

W razie trudności należy skopiować odsyłacz i wkleić w nowym tabulatorze lub stronie. Należy mieć łącze minimum 1mb/s i cierpliwość, bo na początku są niewyraźne, ustawienia zabezpieczające przeglądarki mogą odmówić przejścia do galerii. Komentarze przy zbyt szybki przewijaniu mogą się nie pokazać. Kliknięcie na zdjęcie zawsze wywoła komentarz.

Rozkład pomieszczeń:
1. Budynek główny 183,84 [m2]:
Garaż 19,78; Technika/kotłownia/pralnia 7,98; Wiatrołap 6,56; Hall 17,56; Spiżarnia/Pom.gosp 7,38; Komunikacja 7,23; Kuchnia 9,65; Jadalnia 12,79; Pokój dzienny 28,75; WC 3,29; Korytarz 14,62; Sypialnia 16,78; Garderoba 9,91; Łazienka 9,93; Pokój 11,632.
2. Apartament z zamurowanymi drzwiami do hallu budynku głównego 22,98 [m2]: Wiatrołap 2,99; Ap.Kuchnia 4,66; Ap.Pokój 12,15; Ap.Łazienka 3,18.


Bilans terenu:

Powierzchnia użytkowa netto: 206,8 m2, powierzchnia zabudowy (p. z.): 258,1 m2, powierzchnia pod usługi 113,5 m2 p. z., kubatura: 928 m3. Przy czym do powierzchni zabudowy, zgodnie z odbiorem dolicza się przekształcony z atrium ogród zimowy i wtedy wynosi 378,3 m2.

Dom posadowiony na zagospodarowanej działce o pow. 920 m2.

Media: woda, prąd (siła i bogate wyposażenie w gniazdka elektryczne), gaz, kanalizacja, drenaż.


Bezpieczeństwo: okna i drzwi są o najwyższej klasie antywłamaniowej, okablowanie do systemu alarmowego, zainstalowane są silne reflektory sterowane czujnikami ruchu, posadzona kolczasta roślinność ma za zadanie utrudnienie sforsowanie płotu.

Ocieplenie: budynek jest ocieplony, grubo ponad normę (odpowiednio styropian gr. 10, 12 lub 15 cm).

Instalacja c.w.u. i c.o: oszczędne i wygodne ogrzewanie podłogowe oraz 160 litrowy ocieplony zbiornik ciepłej wody z pompą obiegową i sterownikiem do zapobiegania skażeniem bakterią Legionelli.

Wentylacja: mechaniczna higrosterowalna sterowana również elektronicznym zegarem i przełącznikami w łazienkach.

Teren: chodniki kostka betonowa; dwa utwardzone ekologiczne parkingi żwirowe, jeden przy ulicy drugi przed wejściem głównym; ogród ogrodzony z furtką zamykaną przy podeście na kubły (blisko ze śmieciami), całość zaprojektowana tak by zminimalizować nakład na pielęgnację. Oprócz trawnika cały teren wyłożony jest siatką przeciw chwastom a na niej zrębki lub tłuczeń. Wzdłuż płotu posadzono kolczastą roślinność. Róże nie wymagają pielęgnacji i kwitną cały czas. Krzewy przed oknami traktu nocnego chronią przed nadmiernym nasłonecznieniem i wścibskimi, ładnie kwitną i pchną. Dąb daje w lecie cień i ochłodę, w razie potrzeby chroni przed zachodnim wiatrem.

Zapraszamy do oglądania i kontaktu - 604 992 450

 • Sprzedam: Dom
 • Sprzedam: Dom
 • Sprzedam: Dom
 • Sprzedam: Dom
 • Sprzedam: Dom
 • Sprzedam: Dom
 • Sprzedam: Dom
 • Sprzedam: Dom
 • Sprzedam: Dom
 • Sprzedam: Dom
 • Sprzedam: Dom
 • Sprzedam: Dom
 • Sprzedam: Dom
 • Sprzedam: Dom
 • Sprzedam: Dom
 • Sprzedam: Dom

Dane kontaktowe

Agent prowadzący:
Wacław Kostrzewa
tel. 604 992 450
tel. 535 597 776

Formularz kontaktowy

Ilość wysłanych formularzy: 0
Ilość wyświetleń: 1836